Home Aktualności „Jak nie czytam, jak czytam”
PDF 

 

         Według badań 63 % Polaków nie czyta książek. Jak zmienić te trendy? Co zrobić, by młodzi ludzie zainteresowali się lekturą książek?

Dobrym pomysłem wydaje się być  pomysł ustanowienia rekordu czytania w jednym momencie.

Do bicia tego rekordu przystąpiła nasza szkoła. Dzisiaj, 10 czerwca, podobnie jak wiele szkól w Polsce,  wzięliśmy udział w ogólnopolskim projekcie „Jak nie czytam, jak czytam”. Miłośnicy książek zgromadzili się w jednym miejscu – na boisku szkolnym i każdy czytał to, na co miał ochotę. Chcieliśmy w ten sposób pomóc w ustanowieniu rekordu.

Wierzymy, że w ten sposób zapoczątkujemy modę na czytanie, udowodnimy, że jest ono jednak powszechnym zjawiskiem wśród młodego pokolenia, bo „Kto czyta książki, żyje podwójnie”.

Projekt „Jak nie czytam, jak czytam” ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, gdyż jak podkreślają eksperci, jedyna nadzieja na wzrost fatalnych wskaźników czytelnictwa leży w dorastającym pokoleniu, a przewodnią rolę w jego aktywizacji pełnić powinny biblioteki szkolne.

Jego celem jest również zainicjowanie  mody na czytanie, pokazanie nieczytającym uczniom, że czytanie to powszechne zjawisko wśród ich rówieśników.

Za udział w tym projekcie można zyskać nagrody: książki o wartości 1000 zł, czytniki ebooków, prenumeraty czasopism.

 

 

Bożena Janocha

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 64 gości 

Statystyki

Odsłon : 1914729

Pogoda