Home Aktualności Piknik Rodzinny 2016
PDF 

 

VII Piknik Rodzinny

4 czerwca 2016r. przy Zespole Szkół Publicznych w Jedliczu odbył się VII Piknik Rodzinny tradycyjnie już zorganizowany przez Rady Rodziców Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.  Imprezę otworzyła Pani Bożena Baran - dyrektor ZSP i powitała wszystkich przybyłych gości, w tym Burmistrza Gminy Jedlicze Panią Jolantę Urbanik, Zastępcę Burmistrza Pana Ryszarda Zagórskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Piotra Woźniaka oraz Radną Panią Krystynę Marć Przewodniczącą Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia, Sportu i Rekreacji. Przedsięwzięcie ma charakter rekreacyjny i promocyjny. Dla wszystkich gości przygotowano wiele atrakcji, dzięki którym można było w bardzo miły sposób spędzić czas. Dużym zainteresowaniem cieszyła się dmuchana zjeżdżalnia, na której przejazdy dla wszystkich najmłodszych ufundowała Rada Rodziców SP z okazji Dnia Dziecka. Były także kule wodne
i przejazdy kucykiem. Atrakcją dla najmłodszych okazało się malowanie twarzy.  Można było obejrzeć wystawę pszczelarstwa
i degustować różne rodzaje miodu. Zainteresowani sztukami walki
z ciekawością oglądali efektowny pokaz karate. Duży aplauz wzbudziły popisy wokalne uczniów naszej szkoły . Gromkie brawa zebrały występy taneczne grup:  „Roztańczona paczka” , „Biedronki”, „Iskierki”, „Mini Iskierki” oraz „Iskierka”–  działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu oraz przy hali GOSiR. Wysłuchano także popisów instrumentalnych w wykonaniu podopiecznych Pana Zenona Delimaty z ogniska muzycznego działającego przy LO w Jedliczu. W sali gimnastycznej zorganizowano wystawę prac plastycznych uczniów oraz pokaz pielęgniarstwa przygotowany przez pracowników i studentów PWSZ w Krośnie. Zaciekawienie wzbudzały doświadczenia fizyczne w wykonaniu gimnazjalistów, którzy wykorzystali pomoce zakupione dzięki PGNiG . Chętni mogli pooglądać wystawę sklejanych modeli samolotów i pojazdów militarnych oraz bogatą w zdjęcia z różnych uroczystości prezentację multimedialną o naszej szkole.  W miasteczku ruchu drogowego przeprowadzony został turniej rowerowy, który patronatem objął Burmistrz Gminy Jedlicze. Pani Jolanta Urbanik uroczyście wręczyła nagrody zwycięzcom oraz gratulowała znajomości przepisów i sprawności fizycznej. Podsumowano także konkurs plastyczny „Bezpieczne wakacje” ,
w którym nagrody również ufundowała Pani Burmistrz. Fani piłki nożnej rozegrali mecze na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Rywalizowały ze sobą drużyny rodziców , uczniów i absolwentów. Jak każdego roku nasz szkolny piknik odwiedzili jedliccy motocykliści należący do  Stowarzyszenia Motocyklowego „Sherwood Riders Jedlicze” i zaprezentowali swoje wspaniałe maszyny. Miłą niespodzianką dla fanów wyścigów samochodowych był wywiad ze znanym kierowcą rajdowym - Mistrzem Polski
w klasie N-2000 w Górskich Samochodowych Mistrzostwach - Szymonem Piękosiem.

Rada Rodziców niezawodnie przygotowała  atrakcje kulinarne – wspaniałe ciasta domowego wypieku, kiełbaski z grilla i zapiekanki.  Szczególnym specjałem  był bogracz przygotowany przez Panią Jolantę Smarzowską. Duże zaangażowanie  rodziców
i nauczycieli  sprawiło, że impreza prezentowała wysoki poziom, stąd  znalazła wielu amatorów, którzy opuszczali ją z zadowoleniem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się
w przygotowanie oraz organizację VII Pikniku Rodzinnego
i zapraszamy już za rok.

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 36 gości 

Statystyki

Odsłon : 1912119

Pogoda