Home Aktualności Wycieczka do Bóbrki i Dukli.
PDF 

 

2 czerwca 2016 r., pomimo niezbyt sprzyjającej pogody,  klasy II b i II e pod opieką wychowawców i pani logopedy udały się na wycieczkę klasową.

 Pierwszym przystankiem było Muzeum Przemysłu Naftowego w Bóbrce. Na terenie najstarszej na świecie kopalni ropy naftowej jest co oglądać. Zgromadzone zostały tu narzędzia i maszyny wykorzystywane dawniej i obecnie do wydobywania tego surowca. W domu Ignacego Łukasiewicza, w pomieszczeniu stylizowanym na laboratorium,  powitał nas hologram samego gospodarza. Podobnie w dawnej aptece słuchając rozmów odwiedzających ją klientów z panem aptekarzem łatwiej jest nam zrozumieć na czym polegały odkrycia związane z ropą naftową. Zobaczyliśmy też wyposażenie gabinetu Łukasiewicza i kolekcję lamp naftowych.

Druga część muzeum to nowoczesny budynek z wyposażonymi w urządzenia multimedialne salami ekspozycyjnymi, w których poznaliśmy proces pozyskiwania  i przesyłania gazu ziemnego od momentu odkrycia jego złóż aż do palnika domowej kuchenki. Wzięliśmy też udział w projekcji filmu o Ignacym Łukasiewiczu.

Kolejnym przystankiem był pałac w Dukli mieszczący Muzeum Historyczne. Obejrzeliśmy tam wystawę dotyczącą historii pałacu i jego mieszkańców. Zobaczyliśmy broń, mundury i wyposażenie żołnierskie z czasów I i II wojny światowej oraz wystawę poświęconą 1050 rocznicy chrztu Polski.

Najbardziej oczekiwanym punktem programu była wizyta w Mc’Donalds, gdzie mogliśmy się posilić po wyczerpującym i pełnym wrażeń dniu.

Grażyna Gancarz

Beata Solińska

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 67 gości 

Statystyki

Odsłon : 1910095

Pogoda