Home Aktualności Pierwszaki w „Piranii”
PDF 

 

Dzieci z klasy 1a  w dniu 17 maja wzięły udział w bardzo interesującej wycieczce do Przychodni Weterynaryjnej „Pirania”
w Potoku.

Lecznica, a właściwie klinika dla zwierząt specjalizuje się w wykonywaniu specjalistycznych zabiegów, jakie czasami konieczne są naszym pupilom.

W czasie wizyty pani Kinga opowiadała o pracy groomera, pielęgnacji i opiece nad psami i kotami. Dzieci oglądały zabiegi na żywych zwierzakach – usypianie psa do szycia oka, oglądały powiększony pod mikroskopem obraz  pobranej próbki z ucha chorego kota. 

Na sali operacyjnej pan doktor zaprezentował jak odbywa się usuwanie kamienia z zębów psa, wszyscy mieli okazję posłuchać bicia serca uśpionego pieska, obejrzeć obraz RTG złamanej łapy
i chorego żołądka psa, widzieli jak bada się krew w specjalnym aparacie.

W specjalnym pomieszczeniu dzieci odwiedziły psy i koty po zabiegach, nie obyło się bez pieszczot, głaskania i szczerego współczucia chorym.

Pan doktor Marcin udzielał wyczerpujących odpowiedzi na liczne pytania, a na koniec wszyscy otrzymali upominki dla swoich milusińskich, kolorowanki i poradniki dla opiekunów psów i kotów.

Miejmy nadzieję, że bliski kontakt z cierpieniem i chorobą dla wszystkich pierwszaków będzie lekcją  wrażliwości i szacunku wobec  zwierząt.

Dziękujemy załodze „Piranii” za gościnność, cierpliwość i ciekawą lekcję przyrody na żywo.

J. Karamus

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 92 gości 

Statystyki

Odsłon : 1914735

Pogoda