Home Aktualności Spotkanie z autorem bajek dla dzieci Wojciechem Widłakiem
PDF 

12 maja 2016 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Kaspra Wojnara w Jedliczu odbyło się spotkanie autorskie dla uczniów klas pierwszych.       Gościem spotkania był Wojciech Widłak, autor pięknie ilustrowanych książek  „O Panu Kuleczce” i jego sympatycznych zwierzątkach.
 Pan Wojciech Widłak znany jest również z innych znakomitych książek takich jak: „Opowieści do poduszki”, „Wesoły Ryjek” czy „Dwa serca anioła”.
Pisarz przywiózł pacynki – psa Pypcia oraz kaczkę Katastrofę.
W trakcie spotkania czytał fragmenty swoich książek, opowiadał dzieciom skąd czerpał inspiracje by je napisać oraz jak powstają książki. Dużym powodzeniem cieszył się „ Worek pomysłów” uszyty przez panią Elżbietę Wasiuczyńską – ilustratorkę książek o „Panu Kuleczce”. Dzieci losując rekwizyty z worka przedstawiały swoje skojarzenia z nim związane – pomysłowość ich była ogromna. Tradycyjnie po spotkaniu uczniowie zakupili wybrane książki
i otrzymali autograf pisarza. Było to pouczające spotkanie. Mamy nadzieję, że zaowocuje ono w przyszłości i nasi dzielni pierwszoklasiści będą zapalonymi, ciekawymi świata czytelnikami.

Wychowawczynie klas I

 

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości 

Statystyki

Odsłon : 1912994

Pogoda