Home Aktualności Dzień czystego powietrza 011
PDF 
W tym roku uczniowie naszej szkoły ponownie włączyli się w obchody Dnia Czystego Powietrza. Ta ogólnopolska akcja, organizowana przez Fundację Ekologiczną ARKA, ma na celu uświadomienie wszystkim, jak niebezpieczne dla środowiska i zdrowia ludzi jest spalanie śmieci w piecach domowych.
14 listopada 2011 roku piątoklasiści i szóstoklasiści przemaszerowali ulicami Jedlicza, niosąc przygotowane przez siebie transparenty z hasłami ekologicznymi oraz kukły Dioksyny. Pomysłowe lalki, kolorowe transparenty oraz skandowane głośno hasła zwracały uwagę mieszkańców i promowały działania zmierzające do ochrony środowiska, takie jak segregowanie odpadów, dbałość o czystość powietrza. Dzieci rozdawały przechodniom ulotki, które informowały, dlaczego spalanie śmieci w piecach domowych jest tak szkodliwe oraz co wolno, a czego spalać w domu nie należy. 
W ramach kampanii poprzedzającej Dzień Czystego Powietrza uczniowie uczestniczyli w lekcjach wychowawczych o tematyce ekologicznej, na których dowiedzieli się, co oni sami i ich rodziny mogą zrobić dla poprawy czystości środowiska.
Uczniowie włączyli się też w akcję plakatowania. Plakaty Fundacji Ekologicznej ARKA „To nie krasnoludki palą śmieci” zawisły na tablicach ogłoszeń i w witrynach sklepów. Wiele prac wpłynęło też na konkurs plastyczny pod hasłem „To nie krasnoludki palą śmieci”. Świadczy to o dużym zaangażowaniu naszych uczniów w działania, które sprawią, że wszyscy będziemy oddychać coraz czystszym powietrzem.


Alicja Zdebska
 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 61 gości 

Statystyki

Odsłon : 1913118

Pogoda