Home Aktualności Konkurs z okazji Święta Ziemi.
PDF 

 

 W bieżącym roku szkolnym zuchy z 11 GZ ,,Laskowe Orzeszki” działającej w naszej szkole kolejny już raz przystąpiły do realizacji zadań w ramach Harcerskiej Ogólnopolskiej Akcji Ekologicznej „Florek”. W tej edycji zadania skupiają się wokół  tematu recyklingu ,,Musimy oszczędzać naturalne zasoby przyrody, przetwarzając i odzyskując surowce wtórne”.  Uczniowie zgromadzili informacje, jak dbają o naturalne środowisko inne kraje. Dowiedzieli się, że nawet najmniejszy sprzęt, taki jak telefon komórkowy, aparat fotograficzny czy lokówka mogą być niebezpieczne dla środowiska naturalnego. Kiedy psują się lub chcemy wymienić je na nowe, nie powinniśmy wyrzucać ich razem z innymi śmieciami. Każdy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny powinien trafić w odpowiednie miejsce, zamiast na zwykłe wysypisko. Nieprawidłowe przechowywanie urządzeń może przyczynić się do zatrucia gleb i wód. Zawarte w nich niebezpieczne pierwiastki i związki mogą uwolnić się i mieć negatywny wpływ nie tylko na rośliny i zwierzęta, ale i na ludzi.

Z okazji Święta Ziemi zorganizowaliśmy konkurs dla klas 1-3 naszej szkoły na zbiórkę elektrośmieci. Poszczególne klasy  wraz ze swoimi Rodzicami z dużym zaangażowaniem włączyły się do  konkursu, mając świadomość, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za nasze środowisko.

A oto wyniki :

1 miejsce klasa 2a - 441,70 kg

2 miejsce klasa 1b - 339 kg

3 miejsce klasa 1d -160,20 kg

4 miejsce klasa 2e - 140 kg

5 miejsce klasa  2 c -122,56 kg

Dla trzech najlepszych klas ufundował  nagrody  właściciel zakładu ,,Elektro Gospodarka Odpadami” z Tarnowca.

Wyniki zbiórki w pozostałych klasach biorących udział w konkursie.

1a – 99,47 kg

1c – 3 kg

2b – 52,90 kg

2d – 76,36 kg

3a – 15,10 kg

3b - 94,34 kg

Jolanta Muzyka

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości 

Statystyki

Odsłon : 1909194

Pogoda