Home Aktualności Rachmistrz Gminy Jedlicze po raz dwunasty.
PDF 

„Matematyka jest produktem myśli ludzkiej, niezależnej od doświadczenia,

jednak wspaniale pasuje do świata realnego i tak świetnie go tłumaczy”

 

Albert Einstein

 

 

Rachmistrz Gminy Jedlicze po raz dwunasty!

4 marca 2016r. w Zespole Szkół Publicznych w Jedliczu szóstoklasiści z gminy Jedlicze rozpoczęli cykl zmagań, których celem jest wyłonienie „Rachmistrza Gminy Jedlicze”, „Mistrza Ortografii” oraz „Mistrza Języka Angielskiego”. Wymienione konkursy odbywają się pod patronatem Burmistrza Gminy Jedlicze Pani Jolanty Urbanik, która ufundowała także nagrody dla zwycięzców.

Pierwszy z konkursów - XII edycja Gminnego Konkursu Matematycznego „Rachmistrz Gminy Jedlicze” sprawdzał wiedzę i umiejętności 25 uczniów ze szkół podstawowych z Żarnowca, Dobieszyna, Piotrówki, Potoka, Jaszczwi, Moderówki oraz Jedlicza, którzy przystąpili do rozwiązywania niełatwego zestawu, zawierającego 13 zadań o różnym stopniu trudności. Uczniowie musieli poradzić sobie nie tylko z zadaniami zamkniętymi, w których należało wskazać jedną właściwą odpowiedź, ale także przedstawić tok rozumowania prowadzący do wyniku i uzasadniający odpowiedź do zadań otwartych, za które można było zdobyć najwięcej punktów.

Udział w konkursie stwarza szóstoklasistom możliwość zintegrowania się z rówieśnikami z innych szkół oraz poznania naszego Gimnazjum, jako miejsca, w którym warto kontynuować edukację. To także efekt finalny działań rozwijających i wspierających szóstoklasistów, którzy kończąc naukę w szkole podstawowej, muszą wkrótce przystąpić do sprawdzianu. Celem konkursu jest bowiem wdrażanie do samodzielnej i systematycznej pracy, kształtowanie umiejętności logicznego, kreatywnego myślenia, a także pogłębianie wiedzy i rozwijanie zainteresowań.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, drobne upominki oraz poczęstunek. Uroczyste ogłoszenie wyników
i wręczenie nagród dla zwycięzców nastąpi 15 marca 2016 r. podczas VII Wiosennego Turnieju Wiedzy dla uczniów klas VI.

Młodym Matematykom serdecznie dziękujemy za przybycie na coroczny konkurs, gratulujemy im odwagi i życzymy wielu sukcesów zwłaszcza w trudnej dziedzinie królowej nauk.

Składamy podziękowania Pani Jolancie Urbanik Burmistrzowi Gminy Jedlicze, Pani Irenie Konopce Prezesowi GS w Jedliczu, Pani Barbarze Luli oraz Radzie Rodziców Gimnazjum w Jedliczu za pomoc w zorganizowaniu konkursu.

Koordynator

Dagmara Słabniak

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 79 gości 

Statystyki

Odsłon : 1918874

Pogoda