Home Aktualności Multimedialna lekcja filmowa
PDF 

Dnia 15 stycznia 2016 r. dzieci klasy: II e i III b odbyły wycieczkę do RCKP w Krośnie na Multimedialną Lekcję Filmową- Bajki, Baśnie, Legendy- „Cym są i czego nas uczą?”.

Podczas bajkowej lekcji dzieci rozwiązywały krzyżówkę, której poszczególne hasła były związane z kolejno omawianym zagadnieniem. Dowiedziały się czym są bajki, baśnie, legendy, skąd się wzięły oraz po co są. Poznały kilku najważniejszych twórców, obejrzały najpopularniejsze utwory z tych gatunków oraz znalazły odpowiedzi na pytanie „ Czego bajki nas uczą?” Nagle tuż przed rozwiązaniem krzyżówki pojawił się bajkowy wirus- BAJKOJADUS WREDOTUS
i rozsypał wcześniejsze dokonania, przestawiając dowcipnie lecz bezsensownie litery w łamigłówce. Dzieci z zapałem poprawiając zniszczenia i odbudowując krzyżówkę powtarzały i utrwalały materiał zdobyty podczas lekcji. Na koniec dzięki zdobytej wiedzy i dziecięcej wyobraźni  utworzyły hasło ukryte w krzyżówce.  Lekcja bardzo się podobała. Dzieci aktywnie w niej uczestniczyły i wiele z niej wyniosły. W nagrodę obejrzały 90 minutowy pełnometrażowy film pt.”Skubani”.

Pełni niezapomnianych wrażeń z radością wróciły do szkoły.

Mariola Mijal –Urbanek

Grażyna Gancarz

 

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 79 gości 

Statystyki

Odsłon : 1909254

Pogoda