Home Aktualności Mały Mistrz
PDF 

Sport może i powinien być wspaniałą szkołą kształtowania ciała oraz siły woli, sztuką czynnego życia młodych ludzi. Dlatego od najmłodszych lat warto uczyć, że można pokochać wysiłek, aby
z satysfakcją zmęczyć się w czasie jazdy na rowerze, biegu w terenie, podczas wędrówki czy w czasie zabaw i gier sportowych i do tego mieć to udokumentowane w postaci zdobytej odznaki.

Uczniowie naszej szkoły z klasy Ia i Ib , którzy realizują Program Małego Mistrza zdobyli odznakę Lekkoatlety. Zdobycie odznaki Lekkoatlety sprawiło dzieciom wiele radości i satysfakcji. Aby zdobyć tę odznakę uczniowie musieli włożyć wiele wysiłku. Na odznakę Lekkoatlety wchodziły Biegi: biegi krótkie na dystansie 30-40m, biegi ,,wytrzymałościowe” – bieg wahadłowy, biegi sztafetowe, marszobieg terenowy. Skoki : skoki w dal z miejsca, skoki w dal z rozbiegu, skoki „wzwyż” – ponad przeszkodami. Rzuty : rzuty do celu i na odległość- woreczkami, piłeczkami, rzut piłeczką palantową z miejsca, rzuty piłką lekarską 1kg. Wymienione skoki, biegi, rzuty uczniowie realizowali we wrześniu i październiku pod czujnym okiem nauczycieli nauczania początkowego Jadwigi Karamus i Renaty Woltman oraz nauczycieli wychowania fizycznego Elżbiety Biernackiej i Elżbiety Pitrus.

Elżbieta Biernacka

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 85 gości 

Statystyki

Odsłon : 1912177

Pogoda