Home Aktualności Wyjazd do teatru klas IV-VI.
PDF 

         21 października 2015 r. w RCKP w Krośnie uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych obejrzeli spektakl teatralny pt. „Sposób na Alcybiadesa” przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji
z Wrocławia.

         Scenariusz sztuki powstał na kanwie znanej powieści Edmunda Niziurskiego pt. „ Sposób na Alcybiadesa”, która obecnie jest lekturą szkolną. Pięcioro aktorów wcieliło się w role uczniów i nauczycieli pewnej warszawskiej szkoły. Przedstawili zabawne perypetie chłopców, którym nie chciało się uczyć, a jednocześnie pragnęli otrzymać promocję do następnej klasy.

         Komiczne sytuacje, dowcipne dialogi, piosenki w rytmie rapu sprawiły, że publiczność z zainteresowaniem śledziła zmagania bohaterów ze szkolną rzeczywistością.

         Spektakl uczył i bawił. Młodzi widzowie zrozumieli, że na sukcesy w nauce trzeba uczciwie zapracować. Uczniowie mogli się również przekonać, że szkoła to miejsce, do którego warto i chce się przychodzić, a zdobywanie wiedzy może sprawiać przyjemność.

         Nam, nauczycielom, zależy na tym, żeby oderwać dzieci od komputera, telewizora, Internetu czy monotonii szkolnej. Wizytę
w teatrze traktujemy jako atrakcyjną lekcję.

Celina Buczyńska, Iwona Dobosz

{gallery}teatr_kro_016{/gallery}

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 67 gości 

Statystyki

Odsłon : 1910092

Pogoda