Home Aktualności Pożar w szkole-próbna ewakuacja.
PDF 

 

Bezpieczeństwo uczniów zawsze jest priorytetem, dlatego w naszej szkole co roku odbywa się próbna ewakuacja. Celem ćwiczeń jest zapoznanie uczniów i pracowników z praktycznym zastosowaniem procedur, aby w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia zapewnić szybką, sprawną i bezpieczną ewakuację.

We wtorek 6 października 2015 r. w budynku małej szkoły i w środę
7 października 2015 r., w budynku dużej szkoły trzykrotnie zabrzmiał sygnał dzwonka. Uczniowie i pracownicy ZSP, zachowując środki bezpieczeństwa, w ciągu niespełna 4 minut udali się wyznaczonymi drogami ewakuacji na miejsce zbiórki, zgodnie z procedurami. Nauczyciele złożyli meldunki o ilości ewakuowanych uczniów wicedyrektorowi szkoły. Cała akcja przebiegała w spokoju i z dużym zdyscyplinowaniem. Wszyscy jej uczestnicy byli świadomi konieczności przeprowadzania takich prób, by w razie rzeczywistego zagrożenia móc wykorzystać zdobyte doświadczenia.

Choć przeprowadzona ewakuacja wypadła bardzo dobrze, mamy nadzieję, że nigdy nie będziemy musieli wykorzystywać zdobytych
w tym dniu umiejętności.

W.Świdrak

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 76 gości 

Statystyki

Odsłon : 1918839

Pogoda