Home Aktualności V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
PDF 

 

W miniony piątek w Szkole Podstawowej w Jedliczu obchodzony był V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Akcja miała na celu zachęcić uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia, a dorosłym dać możliwość popisania się przed dziećmi jej znajomością.

Przez cały tydzień trwały przygotowania do tego święta. Dzieciaki przypominały sobie tabliczkę mnożenia, rozwieszały w szkole plakaty z różnymi przypadkami mnożenia oraz przygotowywały dekoracje. Wszystko po to, by 25 września zdać egzamin z tabliczki mnożenia, uzyskać tytuł MT Expert oraz otrzymać piątkę z matematyki, co było dodatkową motywacją.

Po oficjalnym rozpoczęciu V Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia pracę rozpoczęły trzy specjalne komisje egzaminacyjne, które przez ponad dwie godziny sprawdzały „tabliczkową wiedzę” starszych kolegów i koleżanek. Do egzaminu przystąpiła również
Pani Dyrektor, która bezbłędnie odpowiedziała na wszystkie tabliczkowe pytania i uzyskała tytuł MT Expert, dając tym samym świetny przykład. Niestety piątki nie mogliśmy wpisać.

Jak każdemu egzaminowi tak i temu towarzyszyły ogromne emocje, ale przede wszystkim uczestnikom dał dużo radości z zabawy połączonej z nauką.

Szkolne komisje egzaminacyjne wyłoniły 99 ekspertów tabliczki mnożenia.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Katarzyna Prejznar

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 59 gości 

Statystyki

Odsłon : 1927424

Pogoda