Home Aktualności Krośnieński Mistrz Ortografii 2015
PDF 

Adrianna Ordyna i Szymon Tomkiewicz laureatami konkursu ortograficznego o tytuł „ Krośnieńskiego Mistrza Ortografii 2015”.

         Adrianna Ordyna i Szymon Tomkiewicz, uczniowie klasy 6a Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół Publicznych w Jedliczu, podjęli ortograficzne wyzwanie i 11 czerwca 2015 roku w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej zmierzyli się z dyktandem, walcząc o tytuł „Krośnieńskiego Mistrza Ortografii 2015”.

         Była to IV edycja konkursu, który wpisuje się w Dni Krosna, dlatego treść dyktand niezmiennie związana jest z historią i zabytkami miasta.

         Nasi uczniowie wystąpili w kategorii szkół podstawowych (klasy V-VI) i okazało się, że są niepokonani. Z ogromną radością przyjęliśmy wiadomość, że Adrianna otrzymała zaszczytny tytuł: ”Krośnieński Mistrz Ortografii 2015”, natomiast Szymon zdobył wyróżnienie.

         Nagrody i dyplomy laureatom konkursu wręczyli Prezydent Krosna p. Piotr Przytocki i Dyrektor Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej p. Teresa Leśniak.

         Organizatorem tego konkursu było Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Krośnie i Krośnieńska Biblioteka Publiczna.

         Adzie i Szymkowi serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych w gimnazjum.

                                                                       Celina Buczyńska

 

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 47 gości 

Statystyki

Odsłon : 1913368

Pogoda