Home Aktualności Złaz ekologów w Myczkowcach
PDF 

 

W dniach 29- 31.05.2015r. harcerska baza ,,Berdo” w Myczkowcach położona nad Jeziorem Myczkowieckim tętniła życiem. Piękna, słoneczna pogoda sprawiła, iż zuchy i harcerze z naszej szkoły poczuli przedsmak wakacji. Uczestniczyli w Zlocie Młodych Ekologów, który był podsumowaniem 26. edycji Harcerskiej Ogólnopolskiej Akcji Ekologicznej ,,Florek”. Przez cały rok harcerski 11 Gromada Zuchowa ,, Laskowe Orzeszki” oraz 17 Drużyna Harcerska działające w naszej szkole podjęły się realizacji 5 zadań, z których wysyłały meldunki i zdjęcia będące dowodem, w jaki sposób każde zadanie zostało zrealizowane. Po zakończeniu ich realizacji otrzymały zaproszenie na zlot. W trakcie pierwszego dnia pobytu w bazie ,, Berdo” odbywały się spotkania integracyjne uczestników, prezentacje środowisk, familiada ekologiczna, testowanie i ocena gier planszowych przygotowanych przez uczestników. Dużym zainteresowaniem cieszyła się nocna część programu, a mianowicie obserwacje astronomiczne, ognisko
z pieczeniem chleba, jabłek i kiełbasy. Drugi dzień pobytu to wycieczki dostosowane do wieku uczestników. Zuchy wraz
z leśnikiem poznawały rezerwat przyrody nad Jeziorem Myczkowieckim. Harcerze wyruszyli na trasę Bereźnica- Grodzisko- elektrownia wodna – źródełko w Zwierzyniu. Druga część programu to spotkanie z lekarzem ,,W witaminowym świecie pyszności”,
,, Przystanek sportów dziwnych”, spotkanie z astronomem ,, O nocy w dzień” oraz muzyczny kącik w amfiteatrze. Ostatni dzień pobytu to polowa msza święta na wyspie, zwiedzanie wystawy, która powstała z materiałów przywiezionych przez każde środowisko oraz apel podsumowujący Akcję, wręczenie nagród , dyplomów i odznak. Harcerze z naszej szkoły zdobyli V miejsce w konkursie,
a drużynowa Katarzyna Prejznar brązową Odznakę Akcji Florek. Zuchom zaś przyznano I miejsce w konkursie oraz III miejsce za przygotowaną wystawę. Zarówno zuchy jak i harcerze przywieźli ze sobą nagrody : piłki, książki, dyplomy. W drodze powrotnej uczestnicy zlotu odwiedzili minizoo m oraz Mcdonald w Sanoku. Drużynowa 11 GZ dziękuje p. Beacie Solińskiej za pomoc w opiece nad zuchami w czasie trzydniowego pobytu na zlocie.

Jolanta Muzyka

 

 

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 49 gości 

Statystyki

Odsłon : 1910057

Pogoda