Home Aktualności Podróż dookoła świata i nie tylko…
PDF 

 

25 maja uczniowie klas IV i członkowie kółka „ Wędrowniczek” wyruszyli w podróż dookoła świata i nie tylko. Wraz z opiekunami udali się do Inwałdu, gdzie spędzili czas w 5 parkach: Parku Miniatur, Dinolandii, Średniowiecznej Krainie, Wesołej Farmie, Ogrodzie Jana Pawła II, tworzących bazę turystyczno- edukacyjną.

Park Miniatur położony jest na ogromnym terenie, na którym miniaturowe budowle wkomponowane są w urzekającą architekturę ogrodową. W dwóch częściach – Świat w miniaturze i Polska
w miniaturze - można podziwiać aż 60 doskonale odwzorcowanych cudów architektonicznych. Większość z nich wykonana jest w skali 1:25.

 

Na dzielnych młodych rycerzy i oddane młode damy czekała moc atrakcji,które przeniosły nas do czasów średniowiecza.
U podnóża zamkowej góry powitała nas Smoczyca Inwałdzka. Można ją zobaczyć i usłyszeć na:

https://www.youtube.com/watch?v=rAypn5Sa4so

 

 

            W Dinolandii schronienie znalazło ponad 50 różnej wielkości dinozaurów. Co ciekawe, to jedyna kolekcja dinozaurów w Polsce pochodząca ze Stanów Zjednoczonych, która zrobiła na nas ogromne wrażenie.

 


             Ogród Jana Pawła IIto niesamowite miejsce poświęcone najwybitniejszemu Polakowi.  Tysiące drzew, krzewów i kwiatów tworzy żywy obraz Jana Pawła II, Bazylikę św. Piotra w Watykanie oraz Bazylikę NMP w Wadowicach. 

 

 

Do Mini Zoo udaliśmy się ciuchcią. Zwiedzanie Wesołej Farmy połączone zostało z możliwością karmienia zwierzątek z ręki, co stanowiło nie lada atrakcję. Szkoda, że czas minął tak szybko i trzeba było wyruszyć w drogę powrotną.

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 96 gości 

Statystyki

Odsłon : 1919056

Pogoda