Home Aktualności Michał i Szymon wśród nagrodzonych VIII Krośnieńskiego Konkursu Matematycznego.
PDF 

 

Michał i Szymon wśród nagrodzonych

 

VIII Krośnieńskiego Konkursu Matematycznego.

 

21 maja br. w Miejskim Zespole Szkół nr 4 w Krośnie odbyło się rozdanie nagród zwycięzcom VIII Krośnieńskiego Konkursu Matematycznego. Konkurs ma zasięg powiatowy i adresowany jest zarówno do uczniów szkoły podstawowej jak i gimnazjum. Przebiega w dwóch etapach: szkolnym i finałowym. Do ścisłego finału udało się zakwalifikować dwunastu uczniom ZSP w Jedliczu, którzy w etapie szkolnym uzyskali najwyższe wyniki.

 

Spośród 210 finalistów VIII KKM miejsce wśród nagrodzonych zapewnili sobie:

 

Michał Janocha – uczeń klasy 5a Szkoły Podstawowej
w Jedliczu - III miejsce. W bieżącym roku. był kilkakrotnie nagradzany w konkursach matematycznych i reprezentował Szkołę Podstawową w Jedliczu w etapie rejonowym kuratoryjnego konkursu z matematyki. Podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym znalazł się wśród nagrodzonych w ogólnopolskim konkursie „Alfik Matematyczny” i zdobył nagrodę za wynik bardzo dobry. Podobnie było w przypadku Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”, w którym otrzymał już drugi raz z rzędu nagrodę za wynik bardzo dobry, co jest odpowiednikiem II miejsca.

 

Szymon Tomkiewicz - uczeń klasy 6a Szkoły Podstawowej
w Jedliczu - wyróżnienie za uzyskanie wysokiego, bardzo dobrego wyniku. Szymon przez ostatnie trzy lata był nagradzany
w ogólnopolskim konkursie „Alfik Matematyczny”. W bieżącym roku otrzymał nagrodę drugiego stopnia za wynik bardzo dobry. Dwa razy zdobył wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”. W gminnym konkursie Rachmistrz Gminy Jedlicze adresowanym do uczniów klas szóstych uzyskał III lokatę. Ponadto uczestniczył w finale ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Pangeai uplasował się na 30 miejscu.

 

Serdecznie gratulujemy Michałowi, Szymonowi znakomitych osiągnięć w zmaganiach z matematycznymi zadaniami
i łamigłówkami. W przyszłym roku szkolnym życzymy wytrwałości
i kolejnych sukcesów.

 

 

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości 

Statystyki

Odsłon : 1913359

Pogoda