Home Aktualności Nasi uczniowie w finale Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „PANGEA”
PDF 

 

W piątek 17 kwietnia 2015r. we Wrocławiu odbył się finał Konkursu Matematycznego „Pangea", którego organizatorami są Międzynarodowa Szkoła Meridian i warszawska Uczelnia Vistula. Uczniowie z całej Polski, którzy odkryli swoje talenty matematyczne i uzyskali najwyższe wyniki w etapie szkolnym konkursu, spotkali się podczas zmagań finałowych w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu.

Naszą szkołę reprezentowali: Szymon Tomkiewicz, uczeń klasy VIa Szkoły Podstawowej oraz Gabriel Winiarski, uczeń klasy IIc Gimnazjum.

Zakres materiału był bardzo rozległy, często wykraczający poza podstawę programową. Rozwiązanie zadań, oprócz wiadomości matematycznych, wymagało logicznego myślenia i umiejętności dobrania modelu matematycznego do sytuacji oraz krytycznej oceny jego trafności. Arkusz konkursowy zawierał 30 zadań zamkniętych
o zróżnicowanym stopniu trudności, natomiast czas pracy z zestawem wynosił 90 minut. Warto dodać, że za błędne rozwiązanie uczestnik otrzyma punkty ujemne. Uczniowie ZSP do końca regulaminowego czasu rozwiązywali zadania. Jaki będzie efekt ich pracy, dowiemy się niebawem, gdy komisja konkursowa poda wyniki i ogłosi zwycięzców.

Udział w finale tego prestiżowego konkursu, był nie tylko wysiłkiem umysłowym dla uczestników, ale także okazją do zwiedzenia Wrocławia i zobaczenia wielu jego uroczych zakątków. Uczniowie udali się do Wrocławskiego ZOO, gdzie znajduje się Afrykarium - jedyny w swoim rodzaju kompleks w Polsce, przedstawiający różne ekosystemy Afryki, zobaczyli Halę Stulecia - wyjątkowe miejsce, uznawane za jedno z najważniejszych dzieł w architekturze światowej XX wieku, a także Stadion Wrocław - jedną z największych inwestycji miejskich z początku XXI wieku.

Nie mogło także zabraknąć spaceru po starówce, gdzie prócz urokliwych barokowych kamienic uczniowie mogli ruszyć tropem wrocławskich krasnali – małych mieszkańców, którzy głęboko wtopili się w lokalny krajobraz. Podsumowaniem był wyjazd na przedostatnie - 49 piętro Sky Tower, najwyższego budynku mieszkalnego w kraju, gdzie znajduje się punkt widokowy. Niezwykłe krajobrazy widoczne z wysokości ok. 200 metrów z pewnością były dopełnieniem wycieczki i dostarczyły naszym młodym matematykom wielu niezapomnianych wrażeń.

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 50 gości 

Statystyki

Odsłon : 1912172

Pogoda