Home Aktualności „Wędrowniczek” poznaje najbliższą okolicę.
PDF 

 

         11 kwietnia w piękne, słoneczne przedpołudnie 12 uczestników koła „Wędrowniczek” wraz z opiekunkami : Barbarą Krawczyk
i Bożeną Janochą wzięło udział w rajdzie zorganizowanym przez działający w gminie oddział koła PTTK „Cyba”. Grupie przewodniczył p. Wojciech Tomkiewicz . Piesza wycieczka miała na celu ukazanie walorów przyrodniczych i krajoznawczych Gminy Jedlicze, popularyzowanie czynnego wypoczynku oraz integrację ze środowiskiem lokalnym.     

Nasza wędrówka rozpoczęła się w Chlebnej. Tam zobaczyliśmy miejsce, gdzie istniał dwór. Następnie udaliśmy się na Cybę – najwyższe wzniesienie w okolicy. Później przeszliśmy do miejscowości Długie. Tam odwiedziliśmy zabytkowy dwór, w którym obecnie mieści się Dom Dziecka im. J. Korczaka. Idąc w stronę Jedlicza, zatrzymaliśmy się przy Pomniku 22 Poległych i oddaliśmy hołd zamordowanym w czasie II wojny światowej. Po kilku kilometrach wędrówki dotarliśmy do GOK-u w Jedliczu, gdzie miało miejsce uroczyste rozpoczęcie wiosennego sezonu turystycznego, którego dokonała Burmistrz Gminy Jedlicze. Dalsza część imprezy to podsumowanie wędrówek połączone z konkursami i przeglądem piosenek turystycznych. 

Mimo przebytych kilometrów wszystkim dopisywały humory, gdyż nie ma to jak ruch na świeżym powietrzu w towarzystwie koleżanek i kolegów.

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 94 gości 

Statystyki

Odsłon : 1918957

Pogoda