Home Aktualności VI Wiosenny Turniej Wiedzy
PDF 

17 marca 2015 roku w Zespole Szkół Publicznych w Jedliczu odbył się VI Wiosenny Turniej Wiedzy, któremu patronuje Burmistrz Gminy Jedlicze.

Turniej skierowany jest do uczniów klas szóstych z terenu naszej gminy i jak co roku wzięły w nim udział czteroosobowe drużyny ze wszystkich szkół.

Wyróżnia się on atrakcyjną formą, kształci umiejętność współpracy, współodpowiedzialności, a także ukazuje konieczność doboru odpowiedniej strategii przy rozwiązywaniu zadań problemowych. Jego celem jest wyłonienie zwycięskiej drużyny, integracja z rówieśnikami
z innych szkół oraz promocja jedlickiego Gimnazjum. Nie bez znaczenia jest także możliwość spotkania się nauczycieli z różnych szkół, okazja do rozmowy i wymiany doświadczeń.

By stanąć na podium i uzyskać tytuł „Najlepszej drużyny”, szóstoklasiści zmierzyli się z szeregiem zadań z różnych dziedzin nauki szkolnej, przy rozwiązywaniu których należało wykazać się nie tylko wiedzą książkową, ale także sprytem, szybkością i inteligencją. Przygotowano zadania problemowe, rebusy, zagadki, skojarzenia, kalambury, łamigłówki, a także widowiskowe doświadczenia.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Mateusz Wójtowicz, Szymon Tomkiewicz, Sylwia Hap i Przemysław Lubelczyk.
W turniejowych zmaganiach udało im się wywalczyć pierwsze miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

Koordynator: Dagmara Słabniak

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 77 gości 

Statystyki

Odsłon : 1913376

Pogoda