Home Aktualności Rachmistrz Gminy Jedlicze po raz jedenasty!
PDF 

9 marca 2015 r. w Zespole Szkół Publicznych odbyła się XI Gminnego Konkursu „Rachmistrz Gminy Jedlicze” pod patronatem Burmistrza Gminy Jedlicze.

Konkurs adresowany jest do uczniów klas VI szkół podstawowych z terenu naszej gminy i ma na celu przede wszystkim wspieranie uzdolnionych matematycznie uczniów poprzez wdrażanie ich do samodzielnej i systematycznej pracy oraz kształtowanie umiejętności logicznego i twórczego myślenia. Ponadto impreza stwarza szóstoklasistom możliwość zintegrowania się z rówieśnikami z innych szkół oraz promuje Jedlickie Gimnazjum.

W konkursie wzięło udział 22 uczniów z 7 szkół podstawowych, w tym czworo przedstawicieli z naszej szkoły: Sylwia Hap uczennica klasy 6b, oraz uczniowie klasy 6a: Szymon Tomkiewicz, Antoni Tajber i Bartłomiej Król.

W ciągu 60 minutowej rywalizacji uczestnicy zmierzyli się z 12 zadaniami o różnym stopniu trudności. Każdy z nich otrzymał pamiątkowy upominek oraz poczęstunek.

Uczniowie pełni wrażeń z niecierpliwością czekają na konkursowy werdykt, który poznają 17 marca 2015r. podczas VI Wiosennego Turnieju Wiedzy. Odbędzie się wówczas uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród ufundowanych przez Burmistrza Gminy Jedlicze.

Młodym Matematykom serdecznie dziękuję za udział
w konkursie, gratuluję im odwagi i życzę wielu sukcesów i jak najlepszych rezultatów.

Szkolny koordynator konkursu: Dagmara Słabniak

 

|

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 55 gości 

Statystyki

Odsłon : 1927417

Pogoda